Psycholog szkolny

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7:40 - 11:40 12:30 - 15:30 7:40 - 11:40 --- ---

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

w tym trudnym czasie, staramy się wspierać każdego z Was. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, spotkań indywidualnych on-line przez aplikacje Microsoft Teams oraz bezpośredni kontakt (po ustaleniu godziny spotkania z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Godzina dostępności dla dzieci i rodziców : czwartek w godzinach 15:30-16:30

Najbardziej intensywne konflikty, jeśli zostaną rozwiązane, pozostawiają po sobie poczucie bezpieczeństwa i spokoju, który nie jest łatwy do zakłócenia. To tylko te intensywne konflikty i ich żar, są potrzebne do osiągnięcia wartościowych i trwałych rezultatów.”

Carl Gustav Jung

Najważniejszym celem pracy psychologa w szkole jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz zapewnienie wsparcia rodzicom i nauczycielom. Podstawowym zadaniem, dzięki któremu można ten cel zrealizować jest praca z uczniem, rodzicem oraz współpraca z wychowawcami klas, nauczycielami i pedagogiem szkolnym.

Do psychologa szkolnego może zgłosić się każdy, a w szczególności:

• uczeń,    który ma problem i chce o tym porozmawiać, rozmowa może pomóc w    rozwiązaniu nurtujących problemów;

• rodzic,    który niepokoi się o swoje dziecko, bądź chce je lepiej    zrozumieć;

• nauczyciel,    wychowawca, który potrzebuje wsparcia i pomocy w rozwiązaniu    trudnych i konfliktowych sytuacji;

Drogi Rodzicu !

I. Okazuj miłość swojemu dziecku.

II. Pamiętaj, że jesteś jedną z najważniejszych osób w życiu Twojego dziecka.

III. Uważnie słuchaj tego, o czym mówi Twoje dziecko.

IV. Doceniaj wysiłek swojego dziecka.

V. Ciesz się z faktu, że masz wspaniałe dziecko, bo przecież jest Twoje.

VI. Dodawaj swojemu dziecku wiary we własne siły.

VII. Bądź konsekwentny w stawianiu i egzekwowaniu granic, które wyznaczyłeś dziecku.

VIII. Okazuj szacunek swojemu dziecku.

IX. Spędzaj ze swoim dzieckiem jak najwięcej czasu.

X. Pamiętaj, abyś często przytulał swoje dziecko.