Misja i wizja szkoły

Misja szkoły skierowana jest przede wszystkim do ucznia. Nasza szkoła jest miejscem, gdzie przekazujemy wiedzę i umiejętności. Motywujemy do rzetelnej i systematycznej pracy, rozwijamy zainteresowania uczniów. Szkoła zapoznaje z normami społecznymi oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania. Wspiera rozwój ucznia, troszczy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Pielęgnuje tradycję szkolną, regionalną i narodową. W naszych dążeniach kierujemy się dobrem ucznia, jego możliwościami i predyspozycjami. Uczymy szacunku i tolerancji wobec innych. Nasze główne wzorce postępowania dotyczą planowania własnej przyszłości, wytrwałego dążenia do niej, otwartości na nowe idee, odwagi i patriotyzmu, znajomości swego miejsca w Europie.

Wizja Szkoły Podstawowej nr 5
w Bogatyni

Szkoła to miejsce, które:

• gwarantuje wysoki poziom nauczania
  • kształtuje osobowość ucznia, zapewnia jego wszechstronny rozwój
  • jest otwarte na współpracę z rodzicami, społecznością lokalną
  • jest bezpieczne i przyjazne
  • jest skutecznie zarządzane
  • kultywuje tradycje szkół, miasta, kraju
Szkoła Podstawowa nr 5 - budynek główny

Misja Naszej Szkoły

opiera się na: