8 października 2022 w okolicach Lubania rozegrane zostały kolejne marsze na orientację zaliczane do Pucharu Dolnego Śląska 2022 – VII runda oraz Pucharu Polski Młodzieży 2022. Tym razem budowniczy tras postawili przed uczestnikami szczególnie trudne zadanie: musieli się orientować w terenie głównie na podstawie rysunku poziomicowego. Tym bardziej, że jak się w trakcie zawodów okazało, inne obiekty zaznaczone na mapie, które mogły być punktem odniesienia, w terenie już nie istniały. Mimo tego wszyscy nasi reprezentanci świetnie sobie poradzili i po pokonaniu dwóch etapów, zgodnie z zasadą „ InO się nie zgub...” wrócili na metę.

Kategoria TD

XVI miejsce: Joanna Ampulska i Weronika Zakrzewska

Kategoria TM

XII miejsce: Olivia Krzysiak i Jakub Wójcik

Kolejne doświadczenie w terenie za nami. Zapisze się w naszych wspomnieniach zdecydowanie pozytywnie. Piękna, słoneczna pogoda, kolory jesieni sprawiły, że nawet „niespodzianki” przygotowane przez organizatorów nie popsuły nam nastroju.

Katarzyna Krawczenko

Zobacz więcej zdjęć