Na podstawie umowy o dotację pomiędzy Skarbem Państwa – Wojewodą Dolnośląskim, a Organem Prowadzącym – Gminą Bogatynia, w naszej szkole został zrealizowany program rządowy „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowity koszt wykonania zadania wyniósł 100 000 zł, z czego dotacja celowa wyniosła 80 000 zł, wkład własny – 20 000 zł. Przyznane środki zostały wykorzystane w całości. Celem dotacji rządowej było zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. W naszej szkole zadanie dotyczyło doposażenia i poprawy standardu obecnie funkcjonującej stołówki. W ramach wsparcia finansowego kuchnia została wyposażona w sprzęty niezbędne do przygotowywania posiłków, m. in. piec konwekcyjno-parowy, patelnia elektryczna, obieraczka do ziemniaków, kuchnia 6 płytowa, sokowirówka do warzyw i owoców, robot wielofunkcyjny. A także w nowe stoły ze stali nierdzewnej. Zakupiono szafę chłodniczą i mroźniczą. Urządzenia te są niezbędne do funkcjonowania kuchni, ponieważ gwarantują zachowanie świeżości, walorów odżywczych i smakowych oraz zapobiegają psuciu się żywności, dzięki przechowywaniu jej w odpowiednich warunkach.
Na stanowisko mycia naczyń zakupiona została zmywarka kapturowa. Jest ona niezbędna do mycia i dezynfekcji naczyń. Aby poprawić warunki i bezpieczeństwo spożywania posiłków zakupiono 10 stołów wraz z 4 kolorowymi krzesłami, co znacznie poprawiło estetykę jadalni. W estetycznej i przyjaznej stołówce łatwiej uczyć dzieci kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków oraz utrzymywania porządku.

Zakup nowoczesnych sprzętów w znacznym stopniu ułatwi sporządzanie zdrowych, smacznych i urozmaiconych posiłków dla dzieci m. in. dań przygotowywanych bez tłuszczu, na parze. Przeprowadzona modernizacja podnosi standardy żywieniowe stołówki oraz higienę i komfort pracy. Z pewnością posiłki serwowane w szkolnej kuchni będą smakowały jeszcze lepiej.

Zobacz więcej zdjęć