Strona główna
W górę

 

WYCIECZKA DO JELENIEJ GÓRY

„MultiCentrum”

 

24 uczniów z naszej - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni wraz z 2 opiekunami w dniu 19 września 2011r. uczestniczyło w wycieczce do Jeleniej Góry. Naszymi współtowarzyszami byli także koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.
Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 8.00. Na miejsce dotarliśmy około 10.00. Najpierw udaliśmy się na spacer uliczkami miasta. Dzieciom bardzo podobała się architektura i klimat kamieniczek na rynku Starego Miasta. W przerwie wszyscy zjedli pizzę w Pizza Hut. Następnym punktem programu były zajęcia w MultiCentrum. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali poleceń prowadzącego oraz byli bardzo zaangażowani w zadania, które mieli do wykonania. Według instrukcji ułożyli słonia z klocków K’Nexa. Następnie skonstruowali wiatraki, które podłączali za pomocą silniczka do komputera. Zapoznali się z programem zaprezentowanym na tablicy interaktywnej, w jaki sposób uruchomić wiatrak. Układali procedury, według których wiatrak działał. Można było wykorzystać takie elementy, jak: obrót wiatraka w prawo i w lewo, według wybranego czasu, świecenie lampki, wybór sygnału, itp. Na zakończenie uczestnicy podziwiali wyniki pracy poszczególnych zespołów. Dzielili się swoimi wrażeniami podczas zajęć. Po godzinie 15.00 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. Około godz. 17.30 wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana, pełna pozytywnych emocji, których na pewno długo nie zapomnimy

 

WYCIECZKA DO JELENIEJ GÓRY

„MultiCentrum”

 

 

    24 uczniów z naszej - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni wraz z 2 opiekunami w dniu 4 kwietnia 2011r. uczestniczyło w wycieczce do Jeleniej Góry. Naszymi współtowarzyszami byli także  koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni. Wycieczka rozpoczęła się z 50-minutowym opóźnieniem autobusu. Na miejsce dotarliśmy około 11.00. Najpierw udaliśmy się na spacer uliczkami miasta. Dzieciom bardzo podobała  się architektura i klimat kamieniczek na rynku Starego Miasta. Następnym punktem programu były zajęcia w MultiCentrum. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali poleceń prowadzącego oraz byli bardzo zaangażowani w zadania, które mieli do wykonania. Według instrukcji ułożyli budowle z klocków K’Nexa. Następnie   skonstruowali wiatraki, które podłączali za pomocą silniczka do komputera. Zapoznali się z programem zaprezentowanym na tablicy interaktywnej, w jaki sposób uruchomić wiatrak.  Układali procedury, według których wiatrak działał. Można było wykorzystać takie elementy, jak: obrót wiatraka w prawo i w lewo, według wybranego czasu, świecenie lampki,  wybór sygnału, itp. Na zakończenie uczestnicy podziwiali wyniki pracy poszczególnych zespołów . Dzielili się swoimi wrażeniami podczas zajęć. Po godzinie 15.00 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. Około godz. 17.30 wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana, pełna pozytywnych emocji, których na pewno długo nie zapomnimy.

                                                                                       

WYCIECZKI
ŚNIEŻNICKI PARK KRAJOBRAZOWY

 

20 uczniów z naszej szkoły - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni wraz z 2 opiekunami w dniach 28-29 marca 2011r. uczestniczyło w wycieczce do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W wycieczce brali także udział koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu.

Podróż rozpoczęła się bardzo wcześnie o godz. 5:00 rano. Na miejsce dotarliśmy około 9 i wówczas zaczęła się nasza niesamowita przygoda. Pierwsze na trasie wędrówki było Muzeum Górnictwa Złota w Złotym Stoku. Muzeum zlokalizowane jest w dawnej kopalni złota i arsenu. Zobaczyliśmy wystawę obrazującą historię górnictwa złota, mieliśmy wyprawę do sztolni "Czarnej", w której można zobaczyć 10-metrowy podziemny wodospad. Największą atrakcją dla dzieci było płukanie złota.

Spacer po mieście Kłodzko chwilowo wszystkich odprężył. Most gotycki i wielka twierdza to tylko nieliczne zabytki, które obejrzeliśmy podczas wędrówki. W Kletnie, który był naszym następnym punktem zwiedzania, weszliśmy do Jaskini Niedźwiedziej. Jaskinia Niedźwiedzia  znajduje się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego, na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Korytarze są rozłożone horyzontalnie, w trzech poziomach połączonych tzw. kominami. Najlepiej rozwinięte są piętra środkowe i dolne.  Łączna długość korytarzy jaskini przekracza 2,5 km, przy różnicy wysokości między najwyższym, a najniższym punktem około 60 m. Jest to największa jaskinia Sudetów i jedna z głębszych jaskiń w Polsce. Wśród form naciekowych spotykanych w jaskini obejrzeliśmy: Stalaktyty. Makarony Żebra i nacieki kaskadowe Misy martwicowe Stalagmity Stalagnaty (kolumny naciekowe) Heliktyty. W jaskini mogliśmy podziwiać piękne nietoperze.

Około godz. 18 przyjechaliśmy do pensjonatu. Zjedliśmy ciepły posiłek, porozmawialiśmy i poszliśmy odpocząć, ponieważ nazajutrz czekało na nas wiele niespodzianek.

Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyruszyliśmy do Ogrodu Bajek i na Wodospad Wieliczki w Międzygórzu. Po dotarciu do Międzygórza weszliśmy na teren Rezerwatu Wilczki. Z tego miejsca jeszcze nic nie zapowiadało widoków, które zaraz mieliśmy zobaczyć. Kamienne schodki zaprowadziły nas w dół malowniczego kanionu w którym płynie rzeka Wilczka. Z tego miejsca widać doskonale jak górski strumień pokonuje kilka niedużych kaskad.

Przechodzimy po żółtym mostku pod którym znajduje się największa atrakcja tego miejsca - Wodospad Wilczki. Żeby zobaczyć wodospad w całej okazałości trzeba jeszcze przejść kilkadziesiąt metrów. Dopiero z przeciwległego brzegu kanionu można w pełni docenić piękno wodospadu. Wody rzeki Wilczki z wysokości dwudziestu metrów spadają ze skalnego progu do niewielkiego basenu. Wodospad jest dużą atrakcją na drodze do nie mniej ciekawego miejsca, którym jest Ogród Bajek. Czerwony szlak prowadzi nas w górę po kamiennych schodach. Dalej trasa jest już łatwiejsza i po dwudziestu minutach docieramy na skraj bajkowej krainy. Przy górskiej drodze wznosi się drewniany płot za którym znajduje się Ogród Bajek. Kupujemy bilet wstępu i ruszamy wąskimi alejkami na zwiedzanie.

Zaraz przy wejściu natrafiamy na liczne drewniane tabliczki na których zostały wyryte zabawne sentencje. Na jednej z takich tabliczek zapisana została historia Ogrodu Bajek. W ogrodzie znajdują się liczne postacie z bajek i baśni. Jest tutaj Pinokio, Duch Gór, Jaś i Małgosia, Gargamel i Klakier, Kot w Butach, Koziołek Matołek, Koszałek Opałek, Bolek i Lolek oraz wiele innych. Sporą część ogrodu zajmują domki i altanki. I tak oglądamy Domek Królewny Snieżki, Altankę Ducha Gór, Domek Trapera, Domek Szczęścia i Domek Miłości. Odnaleźliśmy także Źródło Rozkoszy oraz Źródło Wody Miłości. Wszystkich atrakcji Ogrodu Bajek nie sposób wymienić, ale zapewniam, że w tym ogrodzie wszystko jest wyjątkowe.

Na koniec pospacerowaliśmy po Ząbkowicach Śląskich, zwiedziliśmy bazylikę w Bardzie, Muzeum Filumenistyczne  i około 19 wróciliśmy do domu.

 

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

„W ŚWIECIE INFO”

 

20 uczniów z naszej szkoły - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni wraz z 2 opiekunami w dniu 9 grudnia 2010r. uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. W wycieczce brali także udział koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu.

Podróż rozpoczęła się bardzo wcześnie rano, o godzinie 5:30 był wyjazd spod szkoły. Na miejsce dotarliśmy około 9:20. Niestety ze względu na bardzo złe warunki panujące na drogach nie braliśmy udziału w zajęciach w laboratorium na Politechnice Wrocławskiej. Nasza niesamowita przygoda zaczęła się od zwiedzania Starego Miasta. Na wrocławskim rynku czekał na naszą grupę przewodnik, który pokazał nam najważniejsze zabytki Starego Miasta. Zwiedziliśmy  Ratusz, kamieniczki Jaś i Małgosia, Plac Solny, Kościół św. Marii Magdaleny. Mogliśmy zakupić pamiątki na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczniowie najbardziej zaciekawieni byli pochowanymi w różnych miejscach Wrocławia krasnoludkami. Jest ich około 165. Każdy chciałby je wszystkie odnaleźć.

Następnym punktem programu była lekcja muzealna w Panoramie Racławickiej. Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło „przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Dzieci były zainteresowane poznaniem historii obraza, były zachwycone jego wyglądem i rozmiarami. Jednakże wszyscy czekali na wizytę w ZOO. Na miejscu odbyły się zajęcia na temat płazów, ich życia i hodowli. Dzieci dowiedziały się kilku nowych, ważnych  informacji, mogły zobaczyć ciekawe okazy zwierząt. Z powodu zimy nie widziały niestety wielu zwierząt na zewnątrz, ale wrażenia i tak były wspaniałe. Po drodze na obiad spotkały jednak żubra i rysia, który narodził się w tym ZOO. Niestety, ze względu na porę roku nie zwiedziliśmy także Hali Stulecia. Podziwialiśmy jej piękno i wielkość z okien autokaru. Około godz. 20 wróciliśmy do domu. Pomimo złej pogody, wycieczka była bardzo udana była pełna niesamowitych przygód, których na pewno nie zapomnimy.

 

 

 

WYCIECZKA DO JELENIEJ GÓRY

„MultiCentrum”

 

24 uczniów z naszej - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni wraz z 2 opiekunami w dniu 6 grudnia 2010r. uczestniczyło w wycieczce do Jeleniej Góry. Naszymi współtowarzyszami byli także  koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

   Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 8.30, ponieważ złe warunki atmosferyczne przyczyniły się do opóźnienia autobusu. Na miejsce dotarliśmy około 11.00. Najpierw udaliśmy się na spacer zasypanymi śniegiem uliczkami miasta. Dzieciom bardzo podobała  się architektura i klimat kamieniczek na rynku Starego Miasta. W przerwie maluchy zjadły pizzę w Pizza Hut, gdzie spotkały Mikołaja. Mikołaj porozmawiał z nimi i wręczył im słodycze.

   Następnym punktem programu były zajęcia w MultiCentrum. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali poleceń prowadzącego oraz byli bardzo zaangażowani w zadania, które mieli do wykonania. Według instrukcji  ułożyli słonia z klocków K’Nexa. Następnie   skonstruowali wiatraki, które podłączali za pomocą silniczka do komputera. Zapoznali się z programem zaprezentowanym na tablicy interaktywnej, w jaki sposób uruchomić wiatrak.  Układali procedury, według których wiatrak działał. Można było wykorzystać takie elementy, jak: obrót wiatraka w prawo i w lewo, według wybranego czasu, świecenie lampki,  wybór sygnału, itp. Na zakończenie uczestnicy podziwiali wyniki pracy poszczególnych zespołów . Dzielili się swoimi wrażeniami podczas zajęć.

   Po godzinie 15.00 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. Około godz. 17.30 wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana, pełna  pozytywnych emocji, których na pewno długo nie zapomnimy.

                                                                                                                                      p. Aleksandra Gotszalk, p.Teresa Duszeńko

 

 

Strona główna       O szkole       Aktualności       Uczniowie       Kadra       Rodzice       Praca szkoły       Dokumentacja     Linki