Życie świetlicy
Plany pracy

„Świetlica szkolna uzupełnia pracę wychowawczą instytucji szkolnych, sprzyja racjonalnemu wypoczynkowi, przyczynia się do rozwoju indywidualnych zainteresowań oraz uzdolnień oraz stwarza warunki do społecznego działania. Zajęcia prowadzone w świetlicy nie tylko chronią dzieci przed nudą, ale także często wspomagają utrudniony rozwój psychiczny i emocjonalny"

W. Barczak

Kilka słów o świetlicy…

W naszej szkole działa świetlica szkolna, do której uczęszczają uczniowie dojeżdżający, uczniowie o innym wyznaniu religijnym oraz uczniowie miejscowi, których rodzice pracują, a także prowadzone są zastępstwa za nieobecnych nauczycieli. Działalność naszej świetlicy opiera się przede wszystkim na zapewnieniu opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi, po zajęciach lekcyjnych, w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Zapewniamy naszym podopiecznym zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki i rekreacji. W świetlicy realizowane są konkretne treści i formy pracy z dziećmi. Plan roczny, a także plany miesięczne i tygodniowe uwzględniają kalendarz roczny, święta narodowe, szkolne i religijne.

W świetlicy systematycznie odbywają się zajęcia przygotowujące uczniów do lekcji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci potrzebujących pomocy w nauce. Poza odrabianiem zadań domowych dzieciom oferujemy:

- stałą opiekę wykwalifikowanej kadry: poniedziałek -  piątek od 7.00 – 15.30

-zajęcia artystyczne (plastyczne, techniczne, umuzykalniające),

- wycieczki,

- gry i zabawy ruchowe w sali jak i na świeżym powietrzu,

- zabawy taneczne,

- konkursy plastyczne i inne,

- pomoc w organizacji imprez szkolnych, dyskotek.

Na bieżąco rozwiązywane są problemy wychowawcze dzieci w oparciu o współpracę z pedagogiem, wychowawcami i rodzicami.

Do świetlicy uczęszczają uczniowie z klas I-VII.